„Határtalanul” kirándulás

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Határtalanul program keretében iskolánk, a Dombóvári József Attila Általános Iskola 7. évfolyama 8 kísérővel lehetőséget kapott arra, hogy 2017. március 28-31. között felvidéki magyarlakta területeken kiránduláson vegyen részt. A program célja az volt, hogy a diákok megismerkedjenek a Felvidék magyar vonatkozású történelmének és irodalmának helyszíneivel, növény- és állatvilágával, a határon túli magyarság kincseivel, hagyományaival. A tanulmányi kirándulás során a már tanult tananyag került feldolgozásra élményszerűen az adott történelmi helyszíneken.
Az indulást előkészítő órák előzték meg, majd a hazaérkezést követően, beszámolót és té-manapot tartottunk.
A programok között nemcsak városlátogatás, műemlékek megtekintése szerepelt, hanem a gyermekekkel ellátogattunk az európai hírű gombaszögi barlangba is, ahol a csodálatos szalma-cseppkövekben gyönyörködhettünk, valamint a Magas- Tátrába is tettünk egy napos kirándulást. Diákjaink arra is lehetőséget kaptak, hogy egy határon túli magyar iskola (Tornalja, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola) tanulóival is találkozhassanak.
Feledhetetlen élményekkel tértünk haza.

„Megtanulom, megőrzöm, tanítom, továbbadom
A szüleim nyelvét, a gyerekeim hangján elkopni nem hagyom.”
(részlet az Örökségünk című dalból)